top of page
Kolczyki "Kolory Matki Natury"

Kolczyki "Kolory Matki Natury"

Unikatowe, długie kolczyki z niezmiernie rzadkimi okazami Kwarców z wrostkami rutylowymi. 

Przepiękne odcienia barw wszystkich oprawionych kamieni przywołują kolory Matki Ziemi. Brązy podbite przez złoto kontratują z soczystą zielenią. Fasety kamieni walczą o uwagę przed głądkimi powierchniami kaboszonów. Niesamowita dynamika występująca w całym wyrobie połączona z misternym ręcznym wykonaniem w szlachetnym złocie daje końcowy efekt czegoś niesamowicie WYJĄTKOWEGO!

Wykonane w całości ręcznie w żółtym odcieniu złota próby 0,585 z wykorzystaniem pięknie dobranych par kamieni,  wyszlifowanych z jednej bryły. 

Biżuteria pięknie prezentuje się na żywo. Gdy ciało się porusza, kolczyki wprawiane są w ruch gdzie oszlifowane w formie rozetowym duże okazy Kwarców przepięknie żyją i błyszczą efektownie. 

Kamieniami głównymi są tutaj dwie pary naturalnych Kwarców oraz zielone Turmaliny ( Verdelity). Para największych Kwarców w szlifie rozety o fantazyjnych kształtach ma łączna masę 31,20 ct, mniejsza para Kwarców w szlifie kaboszonowym -  okrągłym ma odpowiednio łączną masę 10,58 ct. Zielone Turmaliny użyte jako kontrast w szlifie okrągłym brylantowym mają masę po 0,32+ ct każdy. Całość razem ze złotem ma masę 20,36 grama. Pomimo swojej wagi w uszach trzymają się stabilnie i wygodnie za sprawą zapięcia typu "angielskiego", które bezpiecznie trzyma kolczyki i jednocześnie grawitacyjnie zawsze pionowo układają się one na uszach. 

Są to naprawdę wyjątkowe kolczyki dla koneserów kamieni naturalnych i biżuterii artystycznej z najszlachetniejszych materiałów. 

Jest tylko jedna para bez możliwości zamówienia ponownego. 

    zł12,800.00Price
    Strona produktu: Stores Product Widget
    bottom of page